Blog

ESET – Riešenia pre ochranu IT infraštruktúry

ESET ponúka komplexný rad produktov na ochranu podnikov pred kybernetickými hrozbami. Ako ESET GOLD Partner sme nadšení, že môžeme našim klientom ponúknuť tieto riešenia a pomôcť im zabezpečiť ich IT infraštruktúru. Tu sú niektoré z kľúčových riešení: ESET Endpoint Security Antimalvérový softvér, ktorý pomáha chrániť pred širokým spektrom hrozieb, vrátane vírusov, červov, trójskych koní a […]

Read more

LOG4SHELL – Pomôže nám IPS? Možno…

Možno ste zachytili informáciu o novej kritickej zraniteľnosti knižnice log4j s CVSS score 10 (najvyššie možné) a o zero-day expolite Log4Shell. Táto zraniteľnosť zasahuje väčšinu Java aplikácií a umožňuje vzdialeným neautentifikovaným útočníkom spustenie škodlivého kódu. Pomôže nám IPS ochrániť našu infraštruktúru pred možným útokom? Záleží, aké máte nastavenie.

Read more

Nová vlna vydierania cez email (porn scam)

V priebehu januára som sa stretol so zaujímavým variantom vydierania cez email (email scam). Tento podvod nie je úplne nový, koluje v emailových schránkach minimálne od jesene 2018. V poslednom čase však zažíva novú vlnu “popularity”, čo reportujú viaceré servery zamerané na kybernetickú bezpečnosť. Zaujímavá je aj lokalizácia do slovenčiny a použitie dát o používateľoch […]

Read more

Cloud riešenia v čase krízy (CapEx vs. OpEx)

Uvažujete nad novým projektom, alebo biznisom, ktorý si vyžaduje zriadenie serverov? Je lepšie investovať do vlastného fyzického serveru, alebo radšej zvoliť cloud riešenie? V týchto časoch sa oplatí zamyslieť nad výdavkovou stratégiou.

cloud
Read more

TCPDUMP filtre – odchytávanie prevádzky

TCPDUMP je nástroj, ktorý slúži na odchytávanie a analýzu paketov. Využitie nájdeme predovšetkým v príkazovom riadku Linux zariadení, kde nemôžeme využiť grafické rozhranie programu Wireshark. V tomto článku si ukážeme najviac používané filtre a prepínače pre prácu s TCPDUMP.

tcpdump logo
Read more

Kybernetická Bezpečnosť – Najvyšší čas prestať ju brať na ľahkú váhu

Množstvo ľudí stále mávne rukou nad bezpečnosťou svojich zariadení. V tomto článku si popíšeme, prečo sa kybernetická bezpečnosť týka všetkých firiem aj jednotlivcov a prečo by sme sa ňou mali zaoberať.

KYBERNETICKÁ BEZPEČNOSŤ
Read more

Ako si poradiť s DDoS útokmi a nepodieľať sa na ich vzniku

DDoS útoky postihujú denne množstvo firiem a inštitúcií. Spôsobujú výpadky, nedostupnosť služieb a finančné straty. DDoS útoky môžu slúžiť aj na vydieranie, kde útočníci hrozia odstavením služieb. Ako vznikajú a ako sú realizované sme si popísali v prvom a v druhom dieli. Ako sa ale pred DDoS útokmi brániť?

DDoS útokmi cena
DDoS for hire Booter
Read more

DHCP server – Dynamické prideľovanie IP adries

DHCP je protokol, ktorý zabezpečuje dynamické prideľovanie IP adries a iných parametrov pre klientské zariadenia. V tomto článku si ukážeme, ako nainštalovať a nakonfigurovať DHCP server na Linux Ubuntu 18.04 LTS.

dhcp server
Read more

Fail2ban – Ochrana pred neoprávneným prístupom na server

Hackeri a ich roboti sa neustále pokúšajú získať prístup na servery, napr. prostredníctvom slovníkového útoku na protokol SSH. Fail2ban je software, ktorý slúži na blokovanie IP adries, z ktorých dochádza k opakovanému pokusu o neoprávnený prístup na server.

fail2ban logo
Read more

Kodi – Multimediálny server

KODI je open-source multimediálny prehrávač vyvíjaný firmou LibreELEC. Je možné ho nainštalovať na Windows, MAC a Linux a dá sa rozbehať aj na Raspberry Pi. Postup inštalácie si popíšeme v tomto článku.

kodi
Read more