O MNE

Kto som a čomu sa venujem

Matej Šipkovský fotoVolám sa Matej Šipkovský a venujem sa najmä implementácii sieťových riešení a sieťovej bezpečnosti pre firemných klientov.

Študoval som na Slovenskej Technickej Univerzite v Bratislave na Fakulte Elektrotechniky a Informatiky odbor Telekomunikácie, kde som dokončil inžinierske štúdium. Počas školy som získal certifikát Cisco CCNP Routing & Switching a neskôr pribudli certifikácie Cisco Certified Design Professional (CCDP)CCNA Security a Fortinet Network Security Professional NSE4.

Matej Šipkovský CCNPMatej Sipkovsky CCDPMatej Šipkovský CCNA sec  Matej Šipkovský Fortinet NSE4

Ďalšie technológie, s ktorými pracujem

Okrem zariadení od vyššie spomenutých výrobcov pracujem aj s technológiami Check Point firewall a F5 Load Balancer. So serverovými službami pracujem prevažne na platforme Linux Ubuntu a na penetračné testovanie používam distribúciu Kali Linux. Môj profesný životopis nájdete na mojom LinkedIn profile.

check point logo

f5 logo                                    kali linux logo

Ebook a kurz etického hackingu siete

V máji 2018 som vydal Ebook s názvom “Príručka Etického Hackera”, kde je popísaných 10 útokov na sieťovú infraštruktúru.  Tento materiál zároveň slúži ako študijný materiál ku kurzu „Etický hacking siete„, ktorý mám v ponuke. Na túto tému som  prednášal na FEI STU v Bratislave. Ebook krstil Tomáš Zaťko, CEO v spoločnosti Citadelo.

e-book prirucka etickeho hackera Matej Šipkovský Tomas Zatko

Ebook Linux Server

Vo februári 2019 som vydal ebook Linux Server kde sa nachádzajú návody na inštaláciu a konfiguráciu 10 služieb na platforme Linux Ubuntu 18.04 LTS. Ebook krstil Ján Cifra, CEO v spoločnosti Websupport.

e-book linux server Matej Šipkovský Jan Cifra

Konferencie a eventy

Bolo mi cťou byť spíkrom na niekoľkých zaujímavých eventoch, ako napríklad Konference Communication Security (Praha 2020), Admini:Reboot (Bratislava 2019), alebo v Paralelnej Polis (Bratislava 2018).

Matej Šipkovský Konference Communication Security (Praha 2020),

Matej Šipkovský Paralelna Polis Admini:Reboot