O MNE

Kto som a čomu sa venujem

Volám sa Matej Šipkovský a založil som blog o sieťových technológiach  NETVEL.SK. Venujem sa najmä implementácii sieťových riešení a sieťovej bezpečnosti pre firemných klientov.

Študoval som na Slovenskej Technickej Univerzite v Bratislave na Fakulte Elektrotechniky a Informatiky odbor Telekomunikácie, kde som dokončil inžinierske štúdium. Počas školy som získal certifikát Cisco CCNP Routing & Switching a neskôr pribudli certifikácie Cisco Certified Design Professional (CCDP)CCNA Security a Fortinet Network Security Professional NSE4.

Matej Šipkovský CCNPMatej Sipkovsky CCDPMatej Šipkovský CCNA sec  Matej Šipkovský Fortinet NSE4

Ďalšie technológie, s ktorými pracujem

Okrem zariadení od vyššie spomenutých výrobcov pracujem aj s technológiami Check Point firewall a F5 Load Balancer. So serverovými službami pracujem prevažne na platforme Linux Ubuntu a na penetračné testovanie používam distribúciu Kali Linux. Môj profesný životopis nájdete na mojom LinkedIn profile.

                                    

Ebook a kurz etického hackingu siete

V máji 2018 som vydal Ebook s názvom “Príručka Etického Hackera”, kde je popísaných 10 útokov na sieťovú infraštruktúru.  Tento materiál zároveň slúži ako študijný materiál ku kurzu “Etický hacking siete“, ktorý mám v ponuke. Na túto tému som  prednášal na FEI STU v Bratislave.

e-book prirucka etickeho hackera

Ebook Linux Server

Vo februári 2019 som vydal ebook Linux Server kde sa nachádzajú návody na inštaláciu a konfiguráciu 10 služieb na platforme Linux Ubuntu 18.04 LTS.

e-book linux server

Prečo som založil stránku NETVEL.SK

Cieľom tejto stránky je podeliť sa o zaujímavé sieťové koncepty. Sú veci, ktoré v učebniciach nenájdete a na niektoré prídete až pri riešení neštandardných problémov.

Keďže sa venujem aj sieťovej bezpečnosti, budem tiež podrobne popisovať, ako prebiehajú útoky zo strany útočníka. Na to, aby sa človek vedel voči týmto útokom brániť, je potrebné poznať čo najlepšie nástroje, ktoré používajú hackeri.

Tieto informácie môžu slúžiť ako zaujímavosť, ale aj ako osveta. Ako sa hovorí: “Sú ľudia, ktorí zabezpečujú a ľudia, ktorí budú zabezpečovať.”