Rekord v SIXe 2019 – Slovenský internet dosiahol nové maximum

Niekto by si mohol myslieť, že majstrovstvá sveta v hokeji sú zaujímavé len kvôli športu. Opak je však pravdou. Každý sieťový inžinier totiž vie, že napätie nemusí zažiť iba pri sledovaní, ako niekto presunie puk do bránky. Dráma sa môže odohrávať aj pri sledovaní MRTG grafov vyťaženia hlavného peeringového centra. Padol nový rekord v SIXe.

rekord v sixe

Rekord v Sixe v toku dát

Ako môžeme vidieť v grafe vyššie, nový rekord padol 13.5.2019 približne o 21:00 počas hokejového zápasu Slovenska proti Kanade. Hodnota v maxime bola 233,4 Gb/s.

Hodnotná skúsenosť vďaka majstrovstvám

V roku 2017, som mal tú možnosť podieľať sa na technickej realizácii prenosu majstrovstiev sveta v hokeji z Paríža. Mojou úlohou bola (okrem iného) konfigurácia dátových liniek z Paríža do Bratislavy, ktorými prechádzal zvuk a obraz, ktorý bol následne vysielaný naživo v RTVS. Keďže som kvôli tomuto projektu aj služobne vycestoval do Paríža, bol som aj prvýkrát na hokeji. Týmto by som chcel popriať všetkým technikom, ktorý sa podieľajú na realizácii tohtoročného vysielania, aby sa im darilo doručiť, či už packety, alebo rámce šťastne do Mlynskej Doliny. 🙂

Ak vás tento článok zaujal a chcete dostávať mailovú notifikáciu, pri publikovaní podobných článkov o hackingu, sieťovej bezpečnosti, Linux serveroch, Cisco zariadeniach, či o programovaní, môžete sa prihlásiť na odber článkov.

CHCEM ODOBERAŤ ČLÁNKYKURZ LINUX – Internetové služby 18.5.2019

2 thoughts on “Rekord v SIXe 2019 – Slovenský internet dosiahol nové maximum

  1. Sipko diky ?

    1. Robíte super robotu. Len tak dalej 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.